KÜSIMUSED - VASTUSED
 

LAPSED JA RIDGEBACK?
Rodeesia Ridgeback on laste sõber, malbe ja tolerantne kaaslane – aga ÄRA kunagi jäta last ja koera ilma järelvalveta, eriti last alla 5 eluaasta. Samas ära kunagi lase oma lapsel katsuda võõrast koera, ilma omanikult selleks luba küsimata!

TREENING, KUULEKUS?
RR on intelligentne tõug, kes haarab õpitut lennult, aga nagu enamus jahikoeri, tüdinevad nad kergesti ja on pigem isemõtlejad-tegutsejad. RR on suurt tõugu koerad, kellega tuleb kindlasti läbida elementaarne kuulekuskoolitus ning palju sotsialiseerida (eriti noort koera). Kui soovid koera, eesmärgiga võistelda kuulekuskoolituses, siis RR võib selleks just mitte kõige sobivam tõug olla.


HEAD VALVURID?
RR on suurepärane valvur, kelle madal hääl hirmutab sissetungijaid. Valveinstinktid arenevad koeral välja 18-24 elukuu vahel.

PARIM KAASLANE?
Absoluutselt kõige parim!!! Alati valmis osalema kõiges mida teed, olgu see 10 km jooksmist, matkamine või lihtsalt diivanil pikutamine.

DESTRUKTIIVSED?
Oleneb koerast, võib esineda kutsikaeas seoses hammaste vahetumisega, täiskasvanul igavusest. Probleemi vältimiseks anna koerale palju tegevust, ära lase tal igavleda - RR ei ole diivanikoer!!!

LÄBISAAMINE TEISTE KOERTEGA?
Hea läbisaamine juhul kui koera on palju sotsialiseritud ning õpetatud aktsepteerima teisi koeri, inimesi jne

KARILOOMAD, JAHT?

Kõik koerad olenemata tõust ajavad taga liikuvaid objekte. RR on väga hea jahiinstinktiga koerad, seega pea meeles, et RR tuleb hoida järelvalve all kohtades, kus peetakse kariloomi!


KASSID KASSID?
RR saab kassidega läbi siis, kui on nendega üles kasvanud, muul juhul võtab kasse kui jahiloomi.


ELUIGA?
Umbes 10 aastat, on teada koeri, kelle elugiga on ületanud 14 aastat.


KUI PALJU KULUB TOIDULE KUUS?

Kuus kulub ühele koerale kuivtoitu ca 15 kg, kvaliteettoidu hinnad alates 900 EEK, lisaks toores liha, juurvili, õli, maiustused .....


KUI PALJU VAJAB PÄEVAS LIIKUMIST?
Igapäevane jalutuskäik on oluline .... loe „rihmata jooksmine“ hoiab su RR nii vaimselt kui füüsiliselt vormis!!! RR kohta kehtib reegel, mida rohkem liikumist seda parem (metsas, rannas jne). Vältida tuleks vaid alla 9 kuu vanustel kutsikatel liigset jooksmist.

AIAPOSTID?
Aed peab olema kindel, ehkki RR ei ole aldis üle aia hüppama, peaks siiski aiapostide kõrgus olema umbes 1,5 m.