INT, EST, FIN, RUS, LT, LV, BALT, BLR, UA, PL, SLO, ES. MOR, S, PT CH
PL Club W06, EST W05, LV W05, BALTW05, LT JW04, EST VET W11, ESTW11
EST J CH, LV J CH, LTU J CH, BALT J CH
EST VET CH

Kvalifitseeritud CRUFTS 2006-le tiitliga ESTW05
Pärnumaa Piirkondliku Koertekasvatajate Klubi poolt omistatud tiitel "Pärnumaa edukaim näitusekoer aastal 2004"
  HARJASELÄN KARPALO<<LOTTA>>
(
Aust Ch, Aust Gr Ch Bearstar Ko*INT, BALT, FIN, EST, RUS, LTU, LV & BLR CH, EUW-99, ESTW-99 & BALTW-98 
Ikimba Marimba)

sündinud 10.05.2003   HD A/A   ED 0/0   turjakõrgus: 65 cm   kaal: 34 kg
eyes: PRA, RD, katrakt free (official certification by dr Kell/May 16th, 2007)

Lotta tulemused näitustelt


Pedigree (5 põlvkonda, pilte sugupuu esindajatest)

Kuulsate vanemate - Austraalias elava isa, kes seal enim tiitleid kogunud ning üheks parimaks aretuskoetaks tunnustatud Bearstar Ko ning Soomes elava ema Ikimba Marimba, kes omakorda Euroopas kuulsust kogunud, pesakond sündis 10. mail 2003 a ning oli 11 liikmeline - 7 tüdrukut ja 4 poissi. Meie Lotta sünnikaaluks märgiti 475 grammi. Esimest korda käisime Lottat vaatamas juunis 2003, kui kutsikad olid vaid ühe kuused, Eestimaale saabus aga väike Lotta 11. juuli hilisõhtul, olles 2 kuune.
Lotta on väga stabiilse ja tugeva närvikavaga koer, ikka ja jälle paneb mind imestama Lotta võime teha väike uinak näituseringi kõrval ja „ärgata ellu“ ning särada näituseringis. Lotta on tipp-näitusekoer, kes juba alustas on näitueskarjääri stiilselt, olles Best in Show beebikutsikas oma esimesel näitusel! Lotta sai esimese CACIBi juba 15 kuuselt tulles Tõu Parimaks ning võites muljetavaldavate tiitliteda pärjatud koera Rootsist. Intertsempioniks sai meie kaunitar juba 28 kuuselt, olles taas Tõu Parim ning võttes Ungaris oma viimase CACIBi vastu Lõuna Aafrika Kennelühingu presidendilt hr Greg Evalt!  
Lotta austraalia, ameerika, lõuna-aafrika liinidega sugupuus on palju kuulsaid koeri, erilist tähelepanu väärib kindlasti siiani tõurekordit hoidev Ch Shangaras Checheni , kes tuli näitusevõitjaks ligi 108-l  korral.
Iseloomult on Lotta natuke ebatüüpiline ridgeback. Kui ridgeback`e peetakse üldjuhul võõraste suhtes väga umbusklikeks koerteks, siis Lotta on nii inimeste kui ka teiste koerte (nii emaste kui isaste) suhtes sõbralik, kuigi esmakohtumisel ehk natuke ettevaatlik. Tihti on inimesed näitustelt küsinud, et kas ridgeback sobib valvekoeraks. Valvekoer sõna otseses mõttes Lotta kindlasti ei ole; samas nähes meie aia taga võõraid, annab Lotta sellest alati valjuhäälselt märku. Lotta ei jookse ka saba liputades iga võõra juurde sõbrustama nagu näiteks labradori retriiverid, pigem ta jälgib võõra käitumist distantsilt ning hoiatab pereliikmeid.  Samas on Lotta väga tundlik ja südamlik koer, SÜDAMLIK suurte tähtedega just eriti pereliikmete osas.
Lottal on kõrge jahiinstinkt eelkõige liikuvate/jooksvate lindude ja loomade suhtes. Samas on ta piisavalt kuuleks ja alluv, tulles alati oma "ringilt" tagasi perenaise juurde (kui just mitte esimese hüüdmise peale, siis teise peale kindlasti). Lotta koolitamist alustasime juba kutsikaeas, siiani on õpitu rakendust leidnud igapäevaelus.