UUDISED 2004

Uudised      2003    2004    2005    2006    2007

11.12 kaunis Lotta lõpetas 2004 näituseaasta suurepäraselt Riias, Lätis VI rühma erinäitusel - noorteklassi võitja, parim emane 1, Tõu Parim, Läti SERT ning päeva lõpus Best in Show suurepärane BIS II koht!!!
Uued pildid galeriis - Lotta poseeritud pildid
                                    Varia 2004.

04.12 Suurepärased tulemused rahvusvaheliselt näituselt "Vilnius Winter 2004" Leedust. Leedus näitasime taas üle pika aja Dianat, tulemus- tsempionklassi võitja koos SERTiga.  Erilist rõõmu teeb see, et Diana on hästi paranenud raskest haigusest ning esitles ennast Vilniuses suurepäraselt.
Lotta konkureeris ridgiedega Moskvast, Poolast ja Leedust, tulemus - noorteklassi võitja, parim emane ridgie, Tõu Parim, SERT ja CACIB (Lotta võitis nii CH klassi võitnud emast Moskvast ning CH klassi võitnud isast Poolast!)! Vaatamata sellele, et olime surmani väsinud (sõitu Leetu alustasime kell 3 öösel) jäime ka lõppvõistlusele, kus Lotta esines taas suurepäraselt - BIG2!!! Saadud CACIB on 18 kuusel Lottal juba kolmas (kõik erinevatest riikidest). Näitusepildid Lotta näitusegaleriist.
 

14.11 sõitsime Riiga näitusele Balti Võitja 2004, seekord oli meie reisiseltskond natuke suurem kui tavaliselt - mina ja Lotta,  Lotta kasvatajad Sanna ja Pasi koos koerte Rafu ja Toscaga, Paula koos Lotta venna Lukega. Seekord oli näitusel 15 ridgiet (10 emast ja 5 isast), kusjuures kohal oli kogu Soome paremik 10 koera, lisaks 2 Lätist, 1 Leedust ja 1 Rootsist ning loomulikult meie Lotta. Lotta võitis noorteklassi (3 koera Soomest) ning üldkokkuvõttes oli PE2 koos Res-Cacibiga. Lotta saavutuse teeb eriti suurepäraseks see, et Saksamaa kohtunik hr Jochen Eberhardt on tunnustatud Rodeesia Ridgebackide erikohtunik, kes andnud välja ka mitmeid raamatuid Ridgebackidest. Seega oli ka õigustatud kohtuniku rangus, hinde suurepärane said emastest vaid mõned ning SK said vaid 2 koera (Lotta ja CH klassi võitja Soomest)!

22-24.10 reede õhtul sõitsime Soome, eesmärgiga osaleda Seinäjoki kahel näitusel. Seinäjokile alustasime Sanna ja Pasi (Lotta kasvatajad) juurest Meltolast sõitu laupäeva öösel kell 3 ning juba 9.30 pidime Lottaga näituseringis olema. Seal me ka olime - surmani väsinud ja ludus ning tulemuseks teine koht klassis. Õnneks jäi meil siis ligi 22 tundi ennast pühapäevaseks näituseks välja puhata - seda me ka hotellis tegime!
Pühapäeval esines Lotta suurepäraselt, meeldis rangele kohtunikule (emastest koertest said hinde suurepärane vaid 2 ridgiet) ja meie tulemus - NOO1/1, parim emane ridgeback, Soome SERT ja VSP!
Tore oli taas näha Sannat ja Pasit; Lotta õdesid-vendasid Fridat, Dinat ja Unot ning nende omanikke, täname teid kõiki kaasaelamise eest!

16.10  Lotta esines suurepäraselt rahvuslikul näitusel Rakveres, AVA 1/1, SERT, Tõu Parim ning rühmavõistluse võit - BIG1!!! Tänud Pr Riita Lahtovaarale Soomest!
Kahjuks paraneb Diana alles raskest operatsioonist ning pidi seekord näitusest kõrvale jääma.

04.09  taas üks õnnestumine! Vasalemma rahvuslikul näitusel võitis Lotta (vaatamata ehmatavale kogemusele enne ringi minekut ja ka ringis olles ......) oma konkurenti Venemaalt ning saavutas toreda tulemuse - avaklassi võitja, parim emane ridgeback, VSP ja SERT!   Tänud kohtunikule hr Seamus Oates`ile Iirimaalt mõistva suhtumise ning suurepärase kirjelduse eest.

28-29.08 nädalavahetusel tegi Lotta "ajalugu". Vaid kaks nädalat peale 15 kuuseks saamist sai Lotta ühel nädalavahetusel erinevatelt kohtunikelt 2 CACIBIt (1 Eestist ja 1 Venemaalt), mõlemal korral võites endast vanemaid tiitlitega koeri!
    29.08  võtsime ette raske teekonna Venemaale, rahvusvahelisele näitusele Pihkvas. Seekord oli kohtunikuks hr Greg Eva rodeesia ridgebackide kodumaalt Lõuna-Aafrikast. Lottal läks venemaa tihedas konkurentsis uskumatult hästi - noorteklassi võitja, parim emane ridgeback, RUS SERT, CACIB, VSP.

    28.08  Rahvusvaheline näitus Tallinnas oli Lotta päev! Avaklassi võitja, parim emane ridgeback (võrdluses CH klassi võitjaga Rootsist), Tõu Parim, SERT, CACIB ning rühmavõistlusel BIG3! Kohtunik oli hr Arne Foss Norrast.

25.07  olime taas Lätis, seekord Valmieras. Lotta sai taas Läti juuniori SERTi ning oli Tõu Parim!

10.07  veetsime suurepärase päeva rahvuslikul näitusel Ogres, Lätis.
Päeva alustas Diana, kes võitis emased rottweilerid ning oli VSP.
Seejärel asus võistlema Lotta - olles parim juunior, sai Lotta Läti juuniori SERTi; parima emase ridgebacki valikul eelistas kohtunik Lottat tshempioniklassi võitjale ning nimetas Lotta Tõu Parimaks.  Päeva lõpus rühmavõistlusel oli Lotta BIG2 !!!!
 

03.07 Rahvuslikul näitusel Luigel oli Lotta Tõu parim juunior koos JUN SERTiga! Tõukohtunik Harri Lehkonen Soomest.

12.06 Rahvusvaheline näitus Pärnus - Lotta jäi taas oma vennakese Uno järel VSP juunioriks koos JUN SERTiga ning Diana oli tchempionklassis teine.

05.06  veetsime peaaegu kaks nädalat Hispaanias, meie Lotta osales Barcelonas suurel rahvusvahelisel näitusel "Euroopa Võitja 2004". Tiitlini me küll seekord veel ei jõudnud, kuid saada Saksamaa kohtunikult hr Uwe Fischerilt hinne "suurepärane" ning juuniorklassi tugevas konkurentsis teine koht pole ka paha!

30.05 Rottweilerite erinäitus Tallinnas, kohtunik Pr Olga Grin Venemaalt - Dianalt taas suurepärane tulemus, kasutusklassi võitja hindega "suurepärane" ning parim emane kolm!


29.05 Rahvusvaheline näitus Tallinnas "Eesti Võitja 2004" - oli Diana päev! Tchempionklassi võitja, Tõu Parim, CACIB, tiitel Eesti Võitja 2004! Tõukohtunik hr Pentti Mattson Soomest.


 

10.05  - Lotta esimene sünnipäev!

09.05  - veetsime vihmase, külma, aga eduka  päeva CAC näitusel Jonavas, Leedus. Diana oli parim emane 1, VSP ja sai Leedu SERT´i!!!

25.04 - Kuulekuskoolituse II astme (KK2) võistlustel Pärnus saavutas Diana esimese koha! Võistlusklassis KK2 võistlesid kokku 5 koera - 4 saksa lambakoera ja meie rottweiler Diana. Võistlust hindas kohtunik Anu Oks.


12.04  -Diana kolmas sünnipäev!

10.04  -Eesti Saksa Lambakoerte Ühingu poolt korraldatud eksam kuulekuskoolituses Tallinnas. Diana võistles esimest korda teise astme rahvuslikus kuulekuskoolituses KK2 ning tõestas ennast taas tubli töökoerana - kohanedes kiiresti võõra ja raske platsiga  saavutas Diana tugevas vihmasajus tulemuse "väga hea" (võrratust jäi puudu vaid 4 punkti .....)!

28.03  -rahvuslikul näitusel Paides hindas rodeesia ridgeback´e hr . Åke Cronander Rootsist. Lotta'l läks väga hästi - Tõu Parim juunior ja juunior SERT.
Kirjeldus: Suurepärat tüüpi, suurepärane pea ja ilme, väga hea kael, oma vanuse kohta väga hea keha, väga head nurgad, hea luustik ja jalad, suurepärarane liikumine.

20.03  -Rodeesia Ridgeback´ide erinäitusel Tamperes, Soomes oli tõukohtunikuks hr Steven H Seymour Austraaliast.  Lotta esines juuniorklassi tihedas konkurentsis  vahvalt, saades erinäituse kohtunikult hinde "suurepärane" ja paljulubava kirjelduse:
Suurepärast tüüpi. Tugev koljuosa, kuid siiski feminiinne. Hea luustik ja jalad. Hea ridge. Tugev niudeosa. Korrektne lanne ja sabaasetus. Paljulubav kutsikas, vajab veidi küpsemaks saamist. Fotod erinäituselt

13.03 -"Leedu Võitja 2004" näitusel Vilniuses oli Lotta  eriti tubli - tiitel Leedu Juuniorvõitja 2004 ja VSP juunior,  kusjuures Lotta oskas leedu kohtunikku niipalju võluda, et sai 10 kuusena Res-CACIB i... :) TP juunioriks valiti Lotta kena vennake Uno - Harjaselän Kotkanpoika. Ka Diana meeldis rottweilereid hinnanud taani kohtunikule, saades eriti hea kirjelduse ning avaklassi teise koha hindega "suurepärane"! Fotoreportaaz Vilniusest.

28.02 - tegi Lotta debüüdi juuniorklassis, Nõos II ja VI rühma erinäitusel. Juunioreid oli kokku 4 -1 isane ja 3 emast ning Lotta platseerus teisele kohale hindega väga hea.
Kohtunik Elina Haapaniemi (FIN) kirjutas - 9 kuune, veel väike ja kutsikalik, kena pea, hea hambumus ning hambad, hea luustik, head jalad ning nurgad, hetkel veel veidi "kiitsakas", üldiselt vajab veel arenemist, vajab rohkem "aega".

08.02 - olime Leedus Panevezyse rahvuslikul näitusel, kus Diana sai oma esimese Leedu SERTi (LTU CAC) ja Lotta eriauhinna, olles oma tõu parim kutsikas!


01.02 - uued pildid Lotta ja Diana galeriis