UUDISED 2005

Uudised      2003    2004    2005    2006    2007

 

30.-31.12 väike Freddy sai "käpa valgeks" esinedes suurepäraselt oma esimestel näitusel Austraalias. Reedel teine koht ning laupäeval lausa esimene koht!!! Eriti hea oli Barbaralt kuulda, et poiss seisis suurepäraselt, lasi kohtunikul end katsuda ning kogu ringisoleku vältel liputas rõõmsalt saba!!!

19.11
- rahvusvaheline näitus Riias, Lätis, tõugu kokku 13, kohtunik pr Brenda Banbury (UK). Lottalt suurepärane tulemus - CH1, PE1, CAC, CACIB, VSP!!!

06.11
- rahvusvaheline näitus Tartus, tõugu kokku 18, kohtunik hr Bo Skalin Rootsist! Meie seekordne tulemus väga raskes konkurentsis - tugeva tsempionklassi võitja CH1, PE2, Res-CACIB. Õnnitlused võitjakoerale Soome!

16.10 - rahvuslik näitus Rakveres. Lotta esines taas suurepäraselt - Tõu Parim ja rühmavõit RÜP1! Täname kohtunikku hr Harry Lehkoneni Soomest.

10.09 - just 28 kuuseks saanud Lotta saavutas tiitli INTERCHAMPION rahvusvahelisel näitusel Kecskemetis, Ungaris ja ta tegi seda stiilselt - olles Tõu Parim ning võttes CACIBi vastu "ridgebackide kodumaa" Lõuna-Aafrika Kennelliidu presidendilt hr Greg Eva`lt!!!
Tõugu kokku 14, kohtunik Hr Greg Eva Lõuna-Aafrikst.

28.08
- suurepärane päev Heinolas, Soomes. Kuigi Lottal on soome SERT juba eelnevalt olemas (saadud alla 2 aastasena), siis seekordse näitusetulemusega sai Lottast ametlikult Soome Tsempion - AVA1/1, PE1, SERT, VSP, FIN CH!!! Tõugu kokku 9, ekspert pr. Ritva Raitale Soomest.  Suur tänu kasvatajatele Sannale ja Pasile kaunitar Lotta eest, Lotta aga igatseb kindlasti oma õdede järele - mäng jäi ju pooleli!

20-21.08 - "väike reis" koos sõpradega läbi Poola Ukrainasse. Põnev ja ekstreemseid elamusi Ukraina piiril ning teedel pakkuv reis oli meile edukas:
    20.08 Lvov, Ukraina - Lotta AVA1/1, PE1, UA SERT, CACIB, VSP, uus UA CH!!! Tõugu kokku 3, kohtunik Ukrainast.
    21.08 Rzeszow, Poola - Lotta AVA1/1, PE1, poola SERT (CWC) ja Tõu Parim!!! Tõugu kokku 7, kohtunik Poolast. Kahjuks me ei saanud jääda õhtustesse finaalidesse, sest "ainult" 1300 km koduteed oli ees ootamas.

06.08 - rahvusvaheline näitus "Balti Võitja 2005" Trakais, Leedus - olles eelnevalt seigelnud ja otsinud Trakaid metsavahelistelt kruusateedelt (jah, kaardilugeja võimed tahavad meil veel arendamist) jõudsime Trakai näitusele viimasel minutil joostes otse autost ringi. Võttes arvesse, et oli külm, sadas paduvhma, ring nr 1 oli muutunud sopamülkaks ja vihma vihkav Lotta tegi ringis kõik, et mitte poriseks saada, läks meil siiski hästi - AVA1/1, PE1, SERT, CACIB, VSP ja uus tiitel BALTW05! Tõugu kokku 14, kohtunik hr Stefan Sefik (SLO). Palju õnne Sannale ja Pasile - Tarmo-poiss oli TP lõpetades pika tee saamaks intertsempioniks!

24.07- milline suurepärane päev Valmieras, Lätis!!! Tõugu kokku 6, Lotta Tõu Parim, SERT koos uute tiitlite Läti ja Balti CH, õhuses finaalis rühmavõit RÜP1 ja BIS4 (BIS koha saavutavad emased rodeesiakoerad haruharva). Meie suurim austus rootsi kohtunikule hr Rodi Hubenthal`ile! Suur tänu Kaidile abi eest ... Lotta hakkas RÜP ringis isegi saba liputama!

16.07 - olles paari päeva eest saabunud kaugelt Floridast US, võtsime ette raske reisi Minskisse, Valgevenesse. Vaatamata magamata ööle ja muudele pingutustele saime mis tahtsime - Lotta Tõu Parim, Valgevene SERT ja uus tiitel BLR CH, rühmavõislusel kolmas koht RÜP3!

14.06 - saabusime tagasi 2 nädalaselt väga edukalt reisilt päikeselisest ja kuumast Itaaliast!
04.06  Eurodog Tulln, Austia - 151 rodeesia ridgeback´i, kohtunik Hr Janusz Opara. Lottalt suurepärane neljas koht!!!
05.06 Macerata, Itaalia -
olles öö läbi sõitnud Austriast kuuma (30 ja rohkem kraadi sooja) Kesk-Itaaliasse ning maganud vaid paar tundi saavutas meie ilus Lotta tõukohtunik Hr. Ranai Della Rena Piero (IT) käe all Tõu Parima tiitli koos Itaalia SERTiga. Õhtuses rühmafinaalis andis Hr Raijko Rotner (SLO) Lottale ESIMESE KOHA !!! (Lotta võidetud auhindade äravedamiseks vajasime lausa abilisi)
06-10.06 elasime rannikul Terracinas hotell L`Oasis (mis oli seal rannikul ka ainuke hotell, mis aktsepteeris koeri), külastasime erinevaid randu, vaatamisväärsusi Veneetsias, Roomas, Pompeis, käisime ka vulkaan Vesuuvi kraatril. Üle kolme päeva vaevlesid koerad kõhulahtisuse käes, õnneks abistasid meid Terracina turisti-info töötajad, kelle abiga leidsime arsti ning saime koertele õiged ravimid.
11.06 - Viterbo, Itaalia - ülirange saksamaa kohtunik Pr Gisela Schicker (DE) andis Lottale hindega "suurepärane" avaklassi võitja koha, parima emase valikul otsustas Lotta natuke nalja teha, näidates kohtunikule oma kõige vägevamaid hüppeid, sealt ka parim emane 2, SERT ja RCACIB!
12.06  - Poggiponsi, Itaalia - kohtunik Pr Manola Poggesi (IT), Lotta taas avaklassi võita ja parim emane 2, lisaks ka Itaalia SERT!
Aga Diana, kes reisis pigem turistina kui näitusekoerana ning kes osales ainult ühel näitusel, pani meie itaalia reisile suurepärase punkti - Diana võitis kohtunik Hr Andrea Dupre (IT) käe all Poggiponsi näitusel emased rottweilerid ning sai Tõu Parima tiitli!!! Pole just lihtne võita Itaalias itaalia koeri itaallasest kohtuniku käe all!
 

14.05 taas Eestis, seekord üle pika aja jälle 2 koeraga rahvusvahelisel näitusel "Eesti Võitja 2005".
Diana - tsempionklassi võitja, PE2, Res-CACIB. Suurepärane tulemus Dannult, kes üle poole aasta on näitustest eemal olnud. Tõugu kokku 19, kohtunik hr Nikolai Sedkõh (RU)
Lotta - avaklassi võitja, PE1, SERT, CACIB, VSP ja tiitel "Eesti Võitja 2005". Tõugu kokku 12, kohtunik hr Harry Tast (FI).
Lotta jaoks oli SEE näitus eriti oluline, sest saadud SERTi (vaid 4 päeva peale 2 aastaseks saamist) alusel omistatakse talle Eesti Tsempioni tiitel, Lottal on "täiskasvanu" SERTid veel Soomest, Venemaalt, Lätist ja Leedust. Kõigi eelduste kohaselt kinnitatakse talle ka nende riikide tsempioni tiitlid.
Tänan meie rahvusvahelist tiimi, mis koosnes eestlastest, soomlastest ja poolakatest. Eriline tänu Ritale, Erlele, Edytale ja Wojciechile, Teie abita ei oleks Dannu esitlemine nii lihtne olnud!

10.05 Palju õnne Lottale - 2 aastat!

07.05 võistlesime veelgi tihedamas konkurentsis Skaras, Rootsis. Kokku 58 ridgiet, kohtunik hr Martin Johansson (SE). Lottal noorteklassis taas hinne "suurepärane"!

30.04 osalesime Lottaga rahvusvahelisel näitusel Ballerupis, Taanis. Kokku 39 ridgiet, kohtunik hr Gunnar Nymann (DK) ning Lotta tulemus, noorteklassi kolmas koht hindega "suurepärane". Eriti üllatav oli saada saavutatud tulemuse eest ka rahaline auhind!!!

24.04 kolisime Rootsi.

23.04 osalesime Lahtis RR erinäitusel, millest võttis osa 48 ridgiet, kohtunik pr Sharron Taylor (AUS). Lotta tulemuseks seekord avaklassi kolmas koht hindega "väga hea" (Lottal oli karvavahetus, mis kohtuniku sõnul vähendas võimalust kõrgem koht saavutada).  Kogu seltskonna peale anti emastele ridgiedele välja vaid 3 hinnet "suurepärane", neist 1 oli kutsikas.

12.04 Palju õnne Diana - 4 aastat!!!

26.03 Lotta tulemus Rakvere näituselt - NOO 1/1, TP ja SERT. Päeva tegi aga eriliseks õhtune rühmavõistluse võit RÜP 1!!!

13.03 "Läti Võitja 2005" Riias, Lätis oli Lotta päev! Noorteklassi võitja, PE1, LV SERT, CACIB ja uus tiitel Läti Võitja 2005! Tänud Ungari kohtunik hr Lazlo Erdos`ele.

05.03 "Leedu Võitja 2005" näitusel oli Lotta noorteklassi võitja, PE2, SERT ja Res-CACIB!

26.02 Lotta sai rootsi rangelt kohtunikult pr Anita Whitmarsh`ilt kiidusõnad II ja VI rühma erinäitusel Nõos - PE1, SERT, Tõu Parim. Rühmavõistlusel pidas tsehhi kohtunik hr. J Dostal Lottat III koha väärliseks - RÜP3!

12.02 Tallinnas toimunud rahvusvahelisel näitusel jäi Lotta oma õe Frida järel hindega "suurepärane"teiseks, tõu parimaks ja hiljem ka rühmavõitjaks tuli seekord aga Lotta ilus vend Luke. Õnnitlused Soome!

05.02 täna omistati Lottale Pärnumaa Piirkondliku Koertekasvatajate Klubi poolt tiitel "Pärnumaa edukaim näitusekoer aastal 2004"!

24.01 tehti Lottale puusa- ja küünarliigeste düsplaasia uuring. Ametlik tulemus - Lotta on tervemast tervem! - puusad A/A ja küünarliigesed 0/0.

09.01 elasime üle midagi äärmiselt uskumatut. Pärnumaal möllanud orkaanis sai kannatada ka meie sügisel valmis saanud maja Valgerannas - meie jäime nimelt üleujutuse-vangi. Vesi hakkas tõusma ööl vastu laupäeva (kahjuks märkasime liiga hilja, et põgeneda) ning nii me siis istusime ja ootasime maja teisel korrusel "vangis" pühapäeva pärastlõunani, kui päästemeeskond meid ja meie koeri mootorpaadiga evakueerima tuli. Väljas tõusis vesi üle 1,5 meetri, maja alumine korrus oli 40 cm-se veekihi all. Koerad vaatasid küll mõned korrad küsivalt, et kas siis täna süüa ja pissile ei saagi?, aga üldiselt pidasid nad siiski vapralt vastu (eriti Lotta, kes vett sugugi ei armasta, pika paadisõidu kuivale maale). Mõned "ajaloolised" pildid pühapäeva hommikust meie Valgeranna kodus.

07.01 uuendused Lotta ja Diana lehtedel!