UUDISED 2006

Uudised      2003    2004    2005    2006    2007


09-10.12 - Soome Võitja 2006 Helsingis.
45 rodeesia ridgeback`i, kohtunik  Hr Harri Lehkonen Soomest. Freddyga ei hakka näitustel kunagi igav, nii ka seekord :D Meie etteaste sisaldas hüppeid ja Freddy-poolset “lollitamist” ning tulemuseks sinine lint ehk “hea”. Freddy kirjeldus oli suurepärane, vaid “vajab hrjumist näituseringiga” mainiti kaks korda. Nii, et viga on minus :D
Ilus Lotta esines säravalt nagu alati – oli teine CH klassis, lõpptulemus Parim Emane 2 koos Res-CACIBiga.
Aitähh Kadrile toreda seltskonna ees, järgmisel korral võtame Nessa kindlasti kaasa, eks :D

10.11
- Maailmavõitja 2006 Poznanis, Poolas – meie esimene Maailmavõitja näitus, mis vaatamata raskele reisile ja Poola hullumeelsele liiklusele (ja nad räägivad veel, et Eesti liiklus on hull) kujunes igati vahvaks.
Taaskord tõdesin, et sellise tasemega näitustel, kus koeri palju (266 rodeesia ridgeback`i) ja kohunikul vähe aega teha oma valikuid, on edu võti professionaalne esitlus. Ma ei saatnud Freddyt ringi professionaalse händleriga (pole seda kunagi teinud), vaid esitlesin teda ise ning seekord me ei saanud Slovakkia kohtunikult midgi peale sooja käepigistuse. Mängis seal rolli minu ebaprofessionaalne händlerdus või Freddy austraalia tüüp, mis on erinev tüübist, mida oleme Euroopa näitustel harjunud nägema - kes teab ja keda huvitab;) Sest tegelikult oli juba see suurepärane kogemus osaleda nii kõrge tasemega näitusel, näha nii palju RRe ja kohata nii entusiastlikke kasvatajaid!
Siiski oleks olnud huvitav näha, kuidas meie Lottal oleks läinud Portugali kohtunuiku käe all, ilus Lotta jäi seekord koju - kutsikad esmajärjekorras :D

04.11
- Olime Freddyga Tartu CACIB näitusel, ridgeback`e oli seekord 14 ja kohtunikuks Pr Steffi Kirschbichler Austriast.
Freddy esitlemine näituseringis on mulle olnud väljakutse - mõnikord ta esineb lihtsalt suurepäraselt, mõnikord mitte – kusjuures treeningutel on Freddy alati väga motiveeritud ning töötahteline. Tartus sattus taaskord olema SEE päev, kui meie Freddyl puudus igasugune esinemise tuju, ta oli huvitatud ainult teistest koertest (tüdrukud, tüdrukud ...) ja mõnusatest lõhnadest. Tagatipuks peeti seda näitust sisehallis, kus põrandakatteks olid vaibad. Kummaline küll, aga just seesama tumehall vaip osutus Freddyle õudusunenäoks. Freddy lasi end kenasti kohtunikul katsuda ning liikus hästi, aga ei tahtnud kohe mitte seisakus olla - nägi väja nagu õnnetusehunnik ja ei jõudnud ära oodata sellelt hirmsalt vaibalt minemapääsemist. Minu õnneks on Freddy küllalt suurepärase kehaehitusega koer, kes ei nõua seismasättimist ja nii ma lasingi tal seista nagu ta on. Vaatamata meie ebaõnnestunud esinemisele, meeldis Freddy kohtunikule sedavõrd, et sai Tõu Parimaks Juunioriks. Ja nii me pidime veelkord vaibale minama, seekord parima isase valikule - kuigi Freddy oli kõige noorem koer sellel võistlusel, andis kohtunik meile kolmanda koha, minu üllatuseks jäi Freddy seljataha nii mõnigi tiitlitega koer.
Peale esinemist leidsin paiga, kus Freddyga harjutada "vaipu" ning mul on hea meel teatada, et kõik vaibad on nüüdsest Freddy sõbrad, isegi tumehallid:D
Suured õnnitlused nii Marianile ja Freddy ainsale südamesõber taks-Milkale TP Kutsikas saamise kui ka Kadrile ja Nessale nende esimesel näitusel suurepärase esinemise puhul.


15.10
-
Verejälje eksam Moostes. Kolmeosaline test sisaldas - elementaarne kuulekus, püssilask ja verejälje ajamine 500m/3 tundi. Kohtunikud: Hr Roman Peil ja Hr Elmar Lurich.
Vaatamata sellele, et Lotta ja Freddy ei ole kunagi verejälge ajanud ning enne eksamit saime vaid kahel korral harjutada (minu suureks üllatuseks osutus veri selliseks defitsiidiks, mida isegi tutvuste kaudu raske hankida), läks meil siiski üle ootuste hästi.
1. elementaarne kuulekus
Freddy ja Lotta läbisid selle osa lennult
2. lask püssist
Freddy ei reageerinud absoluutselt, Lotta näitas üles vähest reaktsiooni, aga kokkuvõttes läbisid nii Freddy kui Lotta ka selle osa.
3. verejälje ajamine
Freddy leidis jälje, ajas kiiresti hoides pead all, umbes 100 m pärast ta korraks kaotas jälje, aga leidis selle ise koheselt taas, Freddy liikus jäljel nii kiiresti, et me kohtunikuga vaevalt suutsime tema tempos püsida, ütlematagi selge, et Freddy leidis kitse!  Võin oma Freddy-poisi üle uhke olla, isegi kohtunik oli meeldivalt üllatunud Freddy kiire "töö" üle, poiss sai ju alles 13 kuuseks.
Lotta leidis ka jälje, aga umbes 50 m pärast kaotas selle, liikus vasakult paremale, pea kuklas nautides kõikvõimalikke huvitavaid lõhnu, kohtunik peatas meie liikumise ja aitas meid taas jäljele. Sain juba rõõmustada, sest Lotta liikus jäljel kiiresti, aga kahjuks ei olnud see verejälg, ning meid peatati taas ja suunati õigele jäljele. Aga me suutsime ka kolmandat korda jälje kaotada ja nii saimegi tulemuseks nulli - Lotta ei läbinud testi. Eks see väike pettumus oli, sest Lotta on ju hea jahikoer ... või siiski salakütt;))) Tegin Lottale kalli, mis siis ikka, peame lihtsalt rohkem harjutama ....
Suur aitähh Marianile ja Valkle suurepärase seltskonna eest ja veelgi suuremad õnnitlused Tessile ja Happyle supertulemuste eest!!!
Pildid siin


14-27 september 2006 - Tsehhi, Sloveenia, Itaalia, Slovakkia

Taaskord pakkisime auto ja suundusime lõuna poole eesmärgiga ühendada turismireis näitusereisiga. Peale igavate Läti, Leedu ja Poola läbimist, saabusime oma esimesse sihtkohta Tsehhis. Tegemist oli väikese armsa mägikülaga, kus Tsehhi RR klubi korraldas väga huvitavate kohtunikega RR erinäituse. Ridgeback`e oli kohale saabunud kogu Euroopast, kokku üle 160-ne, seega oli eriti põnev näha sealsete RRde tüüpe ja taset.
Orit Nevo (Israel) RICH RACH RRs meeldisid meie Lotta ja Freddy ning mõlemad said ka "suurepärase" hinde, Janet Wang (RSA) NOMVYUYO RRs leidis meie koertel väga kummalisi vigu (nt offset nii Lottal kui Freddyl, mida neil kohe kindlasti ei ole), siiski leidis Pr Wang Lotta olevat "suurepärast" hinnet väärt, kuid Freddy "väga head". Freddy puhul alandas hinnet kindlasti ka meie just mitte kõige säravam esitlus;)
Edasi suundusime läbi Austria ja Sloveeniasse, kus külastasime Postonja koobast. Tegemist on ühe suurima stalakniite ja stalakmiite täis koopaga, mille üldpikkus üle 22 km, nähtud maagilist ilu on raske sõnadesse panna - poolteist tundi jalutasime nagu muinasjutus. Peale Postonjat liikusime päikest otsima Triestesse Itaalias, kus saime päevitada 30 kraadilises soojuses ning ujuda helesinises läbipaisvas Aadria meres ja seda lausa 4 päeva. Mainimata ei saa jätta seika, et kui Sa ikka Itaalia keelt ei valda võid ämbrisse astuda - meie saime eriti huvitava pizzakogemuse osaliseks - kanapizza asemel saime pizza, mille katteks oli toores muna ... oh õudust, muna pole kunagi olnud meie lemmiksöök, rääkimata siis veel toorest munast;) Aga teatavasti soojas kliimas tunduvad ka kõige halvemad asjad positiivsena ning järgmisena ma närisimegi 8 euro eest pizzaääri;)
Reedel suundusime tagasi Sloveeniasse, linna nimega Maribor, kus laupäeval peeti CACIB näitus, RR kohtunikuks Hr Michael Forte Iirimaalt. Omal jõul (omades autos ka GPS süsteemi) me näitusepaika ei suutnud leida ning abivalmid Sloveenia politseinikud eskortisid meid ööhakul näitusepaika. Tundus,et Itaalias veedetud aeg oli koertele hästi mõjunud, Freddy esines suurepäraselt ning vaatamata sellele, et ta peale 1,5 nädalast näljastreiki nägi välja nagu aafrika näljahädaline, sai "suurepärase" hinde ja teise koha. Lotta võitis CH klassis väga tugevat vastast - Ozrhode Wild Inspiration`it Saksamaalt (import Austraaliast), nii parima emase kui ka Tõu Parima valikus ei olnud kohtunikul kahtlust, uhke oli kuulda tema sõnu viidates Lottale "she is my BOB today". Meie varasem plaan kohe peale tõu hindamist Slovakkiasse RR erinäitusele suunduda (500 km) muutus ning jäime põnevusega Lotta finaale ootama. Lotta esines rühmafinaalides suurepäraselt, näitas oma jõulist liikumist ning ma lausa nautisin Lotta esitlemist. Taaskord ilma kahtluseta valiti Lotta kolme parima tõu hulka ning toreda päeva lõpuks saimegi kolmanda koha! Emotsioonid kõrgel, alustasime sõitu Slovakkiasse, Austrias oleksime äärepealt kulunud rehvide ning vinjette puudumise tõttu autost ilma jäänud ning pidanud 1400 eur trahvi maksma, tänu meie paaritunnisele veenmisele ning politseinike heale südamele lahenes olukord hästi, pidime vaid 7,5 eur eest vinjette ostma. Surmväsinutena jõudsime öösel näitusepaika. Slovakkia erinäitust hindas väga range Karin van Klaveren Saksamaalt (Kisangani Kennel) ning tõugu oli kokku umbes 85, ega midgi paaritunnise uinaku järel "rise and shine" Freddy rihma kõrvale ja ringi. Freddy, olles taas kõige noorem juuniorisane, meeldis kohtunikule "excellent dog, needs to mature" saades "väga hea" hinde, seejärel jäime Lotta etteastet ootama. Õhtu hakul kutsutigi CH emased ringi, Lottalt taas suurepärane esitlus, hinne "suurepärane", saades ka kohtunikult personaalse kiituse ning päeva lõpuks kolmas koht!!!
Järgnevad 2 päeva veetsime Slovakkia mägedes, esmaspäeval matkasime Madal-Tatrates ning teisipäeva hommikul chillisime 2300 m kõrgusel Kõrg-Tatrates, kolmapäeval alustasime kojusõitu. Pidid siin:
Reisi algus
Näitused
Postonja koobas ja Itaalia
Kõrg-Tatrad

02.09 - Padise CAC. Milline päev! Freddy TP Juunior ja TP  RR eksperdi Mr Helge Lie (Norra) käe all, kuna meile klounil on juba piisav arv juuniorserte ESTJCH tiitliks, siis me seekord uhkelt loobusime sertist ja see kandus edasi teise koha saanud juuniorisasele Lätist. Freddy oli väga heas tujus ja esitles ennast suurepäraselt finaalides (kohtunik Mrs Raouli Kantzou Kreekast) ning saavutas - RÜP2!
 
19.08 - Olime Tallinnas rahvusvahelisel näitusel Eesti Võitja 2006
  (Crufts 2007-le kvalifitseerumine). 13 rodeesia ridgeback`i hinnati rumeenia kohtuniku Attila Kelemen`i poolt.
Freddy rokkis juuniorklassis– exc1, Jun SERT, TP juunior tiitliga „Eesti Juuniorvõitja 2006“ kvalifitseerudes Crufts 2007-le (taas kord ei saanud me jääda finaaliks Tallinna).
Võistlus ei olnud raske emaste koerte hulgas, aga kõik emased olid väga erinevat tüüpi ning Lotta polnud just kohtuniku maitse – Lotta CH exc1, PE2, Res-CACIB.
Saadud Jun SERTiga sai Freddyst Eesti Juuniortsempion, 2 uut tiitlit ühe päevaga – pole paha algaja jaoks!

05.08 - Veetsime Freddyga toreda päeva Väimela näitusel. RR kohtunikuks oli Pr Lilian Hanniste ja tõugu kokku ainult 3, Freddy taaskord kõige noorem. Meie lahedal sabaliputajal läks suurepäraselt - jun exc1, TP Juunior ja TP (kahjuks me ei jäänud lõppvõistlustele). Mitte väga suur võit, aga eks me kõik pea kuskilt alustama;)

Taanist tagasi mõnede heade ja mõnede mitte nii heade uudistega:
27.07 - kohtunik Paul Örnemark (DK) ja tõugu kokku 64. Lottat näitasime avaklassis (17 emast klassis) ja saime esimese auhinna.

Väikese Freddyga juhtus aga enne näitust õnnetus, nimelt üks koer nähvas meie poissi näopiirkonnast. Siiski otsustasin Freddy ringi viia, aga see oli viga ... Freddy oli shokis ja ei lasknud kohtunikul end katsuda ning ka liikumine oli alla arvestust, saime kolmanda hinde. Mõned tunnid hiljem paistetas Freddy silm kinni, oli seest punane ja hakkas mädalaasdet vedelikku immitsema, mina olin muidugi närvivapustuse äärel. Viisime siis Freddy veterinaari juurde (OMG millised visiiditadud on Taanis!), kes uuris Freddy silma, kirjutas välja rohud ning käskis olukorda jälgida (et kui veel hullemaks läheb, siis eriarsti juurde). Õnneks alanes paistetus juba järgmiseks päevaks ning täna on Freddy silm täiesti korras.
28.07 - kohtunik Mr. Morgens Slot Hansen (DK) ja tõugu kokku 71. Lotta valiti 19-ne avaklassi emase ridgie hulgast esimese auhinna ning CK-ga top nelja.
29.07 - kohtunik Mr. Allan E. Pepper (Kanada) ja tõugu kokku veel rohkem - 72. Mis mul öelda, seekord oli Lotta päev, 20-nest avaklassi emasest esimese auhinna ja CK-ga teine koht ning lõpptulemuseks äärmiselt tugevas konkurentsis - parim emane 3!!!
30.07 - kohtunik Brigitte Thielemann (DK) ja tõugu kokku 61. Lottal taas avaklassi esimene auhind (18 emast klassis).
Tänan kõiki, kes aitasid mind seoses Freddyga juhtunud  õnnetusega, eriti suur tänu Marianile suurepärase seltskonna eest;)

22.07 - Haapsalu rahvuslik näitus, kus RR kohtunikuks Manuel Loureiro Borges (Portugal). Freddy avas oma juuniorsertide arve -  EXC1, PI1, VSP juunior ja VSP. Lotta seekord CH1 ja (paljudele üllatuseks) PE2.

08.07 - CACIB Warszawa, Poola, kohtunik Pr
Mrs Malgorzata Wieremiejczyk-Wierchowska ja tõugu kokku 18. Äärmiselt ekstreemsetes ilmastikuoludes (sooja üle +35) saavutas meie väike Freddy supertulemuse - EXC1 koos SERTiga juuniorklassi isastes, võrdluses TP juunior!!! Ja Lotta, kes sellises põrgukuumuses polnud küll eriti koostööaldis - CH EXC1, SERT, PE2 ja Res-CACIB. Saadud Poola SERT on Lottal juba kolmas ning nüüd saame uhkelt Lotta tiitlite reale lisada - Poola Tsempion!!!

Sõitsime koertega Rootsi, imeilusale saarele nimega Gotland.
01.07 - Visby CACIB, tõugu üle 30-ne ja kohtunik Tina Permo Rootsist.
Freddy, kes vaid 9 kuune võitis esimese auhinna- ja eriauhinnaga juuniorklassi!!!
Lotta sai küll suurepärase kirjelduse, aga teise auhinna. Kohtunik ei aktsepteerinud Lotta karvavahetust ja ütles selgelt, et näitus on ikkagi beauty show ...

02.07 Visby CAC
, tõugu üle 30-ne ja kohtunik Kurt Nilsson Rootsist.
Freddy võitis taas esimese auhinnga juuniorklassi!
Lotta oli esimese auhinna ja CK-ga avaklassi teine emane, lõppvõistlusel parim emane 3!!!

17.06 CACIB näitus Pärnus - Freddy oli esimest korda juuniorklassis ja tal läks suurepäraselt, kolmest juuniorisasest teine koht hindega suurepärane, lõpuks PI3. Ei ole üldesgi paha!!! Lottat me ei näidanud ka Pärnus.
 
09.06 Euroopa Võitja 2006 Helsingis - Freddy esimene SUUR näitus;) Tõugu kokku 73, kohtunik Mr Gisuseppe Alessandra Itaaliast. Freddy tulemus - TP kutsikas!!! Väikese õnnetuse tõttu lonkas Lotta oma paremat käppa ja ei saanud näitusel osaleda.
 

03.06 - rahvusvaheline näitus "Balti Võitja 2006" Tallinnas,
tõugu kokku 16, kohtunik pr Elena Kuleshova (RU).
Freddy Tõu Parim kutsikas (sai kohtunikult ka personaalse kiituse), Lotta
piirdus seekord hindega suurepärane ning teise kohaga tsempionklassis.
Vaatamata väga külmale ja vihmasele ilmale, jäime Freddyga siiski ka lõppvõistlusele, kus meie superlahe kutt saavutas väga suurepärase teise koha - BIS 2 Kutsikas!!! Täname BIS kohtunikku pr Maret Kärdit, kes märkas Austraalia metsikut ilu ja andis meie lõunamaa poisile nii kõrge koha vaatamata sellele, et Freddy tegi ringis kõike muud, kui seisis näituseseisakus (võttes arvesse külma ilma ja paduvihma, otsustasin tulevikule mõeldes Freddyt mitte seisma sundida, vaid teha talle ringis olemine võimalikult meeldivaks). Suur aitähh veel minu sõpradele Kadrile, Aarnele ja väikesele RR tüdruk Nessale, kes vaatamata koleda ilma kiuste meile kaasa elasid!!!
  
20.05 -
veetsime toreda päeva Lätis, Valmiera CACIB näitusel. Tõugu kokku 10, kohtunik pr
Malgorzata Wieremiejczyk-Wierchowska Poolast. Meie supertulemused: Freddy - TP kutsikas ja Lotta CC, CACIB, TP, RYP2!!!
 

Nädalavahetuse uudised väga külmast ja vihmasest Opolest, Poola:
30.04 – Poola RR erinäitus „Club Show“, kohtunik Mr Zygmunt Jakubowski (PL), registreeritud 33 ridgiet.
Lotta – CH EXC1, PE1, CC, VSP, „Club Winner 2006“
Freddy – TP kutsikas

29.04 – rahvusvaheline näitus, kohtunik Elzbieta Sobieszczanska (PL), registreeritud 40 ridgiet.
Lotta – CH EXC2, PE2, Res-CACIB
Freddy – TP kutsikas

Ei olnud sugugi kerge mõista Poola näitusereegleid, eriti laupäeval, aga me olime tublid! Laupäeva õhtul liitus meiega armas tiibeti spanjel Joseph, kes reisis meiega oma uuele kodumaale. Eriline tänu hr Oparale meid laupäeval abistamast! Pildid siin

23.04
"Lähme teeme" võistlus kuulekuses - Diana ehk "must vares" saksa lambakoerte hulgas saavutas võistlusklassis KK2 teise koha! Täname kohtunikku!

08.04
Ilus Nessa käis meil täna külas, ta on alles 2 kuune ... pildid siin!

26.03
lõbutsesime "Nublude Showl", kus Freddy valiti Tõu Parimaks kutsikaks, Freddy sõbral Cairol (Norra kennelist Mashitela`s) läks ka hästi, tubli teine koht! Tegelikult tegid poisid vahvat "showd" pealtvaatajatele ja oleksid mõlemad väärinud esikohta!!!

19.03 rahvusvaheline näitus LV Võitja 06 Riias. Meie lahe kutt Freddy valiti Tõu Parimaks kutsikaks ja ilus Lotta CH klassi võitjaks, PE2, Res-Cacib! Riias esitelti ka Lotta kuulsat venda Unot, kes tuli Tõu Parimaks - õnnitlused Liisale ja Unole Soome! Tõugu kokku 19, kohtunik hr Vilmos Kardos Ungarist.

18.02 täna omistati Lottale Pärnumaa Piirkondliku Koertekasvatajate Klubi poolt tiitel "Pärnumaa neljas edukaim näitusekoer aastal 2005"!

28-29.01 Freddy isa Aries ja vend Chewy rokkisid täiega Austraalias, Aries mõlemal päeval TP ja rühmavõitja; Chewy pühapäeval beebikutsikate TP ja rühmavõitja!!! 

05.01- väike Freddy saabus soojast Austraaliast!!!